تبلیغات
نشریه دانشجوئی پالس - جشنواره عکس ماندگار
نشریه دانشجوئی پالس
پالس تلنگری برای دگرگونی

مرتبه
تاریخ : دوشنبه 9 بهمن 1391
نشریه دانشجوئی پالس در نظر دارد قسمتی تحت عنوان جشنواره عکس را به فعالیت های خودش اضافه کند و برای این کار شما دانشجویان عزیز را دعوت به همکاری و مشارکت در این طرح می کند.
با توکل به خدا این طرح را با جشنواره عکس راهپیمائی 22 بهمن شروع می کنیم. شما دانشجویان عزیز می توانید عکس هایی که به وسیله دوربین دیجیتال و یا به وسیله گوشی موبایلتان در راهپیمائی 22 بهمن می گیرید برای ما ارسال کنید تا با نام خودتان در وبلاگ نشریه پالس منتشر شود و از بین آنها نیز  بهترین عکس ها در شماره های بعدی نشریه به چاپ برسد.

جشنواره عکس ماندگار چیست؟

جشنواره عکس ماندگار کار جدیدی است که به همت اعضای محترم نشریه پالس قرار است به یکی از پایه های ثابت نشریه و وبلاگ نشریه تبدیل شود و بصورت مداوم نیز برگزار شود. هدف از این برنامه مشارکت بیشتر دانشجویان با نشریه پالس چه در بخش مکتوب و چه در بخش مجازی و وبلاگ نشریه است.

نحوه برگزاری جشنواره:

نحوه برگزاری به این صورت است که با توجه به مناسبت های مهمی که در طول سال وجود دارد مثل دهه فجر و راهپیمائی22 بهمن، دهه محرم، اعیاد نیمه شعبان، اعتکاف های دانشجوئی، سفرهای زیارتی و سیاحتی و علمی دانشجوئی، عید باستانی نوروز، روز قدس، مراسم شیرخوارگان حسینی که چند سالی است رونق گرفته و... ما جشنواره عکسی متناسب با همان مناسبت برگزار می کنیم و دوستانی که تمایل به شرکت در جشنواره را دارند می توانند با استفاده از هر نوع دوربینی که در اختیار دارند مثل همین دوربین های موبایلشان عکس تهیه کنند و برای ما ارسال کنند تا تصاویر ارسالی آنها با نام خودشان در وبلاگ نشریه منتشر شود و از بین تصاویر هم در هر سری چند تصویر برتر در نشریه چاپ خواهد شد.

البته جشنواره عکس های ماندگار تنها محدود به مناسبت ها نیست و به زودی موضوعات دیگری نیز به آن اضافه خواهد شد. موضوعاتی مانند عکاسی از نقاط قوت و ضعف دانشگاه از دید نقاد دانشجویی یا عکاسی با موضوع آزاد که این بخش می تواند جذابیت های خاص خودش را داشته باشد یا عکاسی با موضوع طنز و موضوعات دیگری که به تدریج و به مرور زمان اضافه خواهیم کرد.(شما هم اگر پیشنهادی در این زمینه دارید می توانید در قسمت نظرات همین پست نظراتتان را اعلام کنید)

 چند نکته:

·       همان طور که قبلا گفته شد مهم نیست که دوربین شما از نوع حرفه ای دیجتالی باشد و یا یک دوربین ساده مانند دوربین گوشی تلفن همراهتان.

·       هرچند که کیفیت عکس هم مهم است اما در این جشنواره برای ما مهم تر از کیفیت عکس ایده های جالب و خلاقانه و به قول عکاسان حرفه ای "شکار لحظه های ناب" است.

·       سعی کنید در هنگام عکس گرفتن تا جایی که می توانید نکات اولیه عکاسی را رعایت کنید. برای اطلاعات بیشتر اینجا را مطالعه کنید.

·       سعی کنید عکس هایتان متناسب با جو دانشجوئی و جو جامعه باشد همان طوری که خودتان هم بهتر می دانید بعضی تصاویر علی رغم ایده خوب و جذاب قابلیت انتشار در فضای عمومی و چاپ در نشریه مکتوب را ندارند، پس لطفا به این مورد دقت کنید تا ما بتوانیم عکس های شما را در وبلاگ و نشریه پالس انتشار دهیم.

·       شرکت در این جشنواره برای همه افراد چه دانشجو و چه غیر دانشجو آزاد است اما اولویت انتشار تصاویر در وبلاگ با دانشجویان موسسه آموزش عالی پاسارگاد است و عکس های انتخابی برای انتشار در نشریه مکتوب صرفا از بین عکس های دانشجویان موسسه آموزش عالی پاسارگاد انتخاب خواهدشد.

·       در صورتی که دوستان دانشجو ما را در اجرای این طرح یاری دهند به امید خدا بعد از گذشت چند ترم می توانیم نمایشگاهی از عکس های گرفته شده توسط شما دانشجویان عزیز در دانشگاه برپا کنیم.

    در صورت استقبال شما دانشجویان عزیز قسمت جشنواره کاریکاتور، نقاشی، کلیپ، پوستر و ... هم به تدریج اضافه خواهد شد.

نحوه ارسال تصاویر

شما دانشجویان عزیز پس از گرفتن عکس و انتخاب عکس های که می خواهید انتشارشان دهید باید آنها را به صورت فایل  zip یاrar  فشرده کنید و به همراه یک فایل word که حاوی نام و نام خانوادگی، شماره دانشجوئی، رشته و مقطع تحصیلی، شماره تماس(اختیاری) ، آدرس وبلاگ یا سایت (اختیاری) شماست برای ما ارسال کنید.آدرس ایمیل جشنواره: daberkhanepulse@yahoo.comدر ارسال تصاویر به نکات زیر دقت داشته باشید:

·       در صورتی که ایمیل رسیده به دست ما فاقد مشخصات شما دانشجوی عزیز باشد ما به ناچار عکاس را جز افراد غیر دانشجو محسوب می کنیم.

·       شماره تماس، آدرس وبلاگ، سایت،ایمیل و... فقط برای ارتباط گیری آسان تر و مطلع کردن شما دوست عزیز از جشنواره های بعدی به وسیله پیامک و ایمیل است، و الزامی برای ارسال آن نیست.

·       با توجه به این که ممکن است حجم عکس های گرفته شده کمی زیاد شود لطفا قبل از ارسال آن ها به ایمیل حتما آن ها را فشرده سازی کنید تا هم ارسال و هم دریافت ایمیل ها با سهولت بیشتری صورت گیرد.

·       در صورتی که عکس شما نیاز به توضیحات دارد حتما توضیحات را به همراه عکس برای ما ارسال کنید.

منتظر حضور گرم شما در جشنواره عکس های ماندگار هستیم ضمنا اگر کمی و کاستی هایی در مورد این طرح به ذهنتان می رسد و یا نظراتی دارید که فکر می کنید به بهتر شدن این طرح کمک می کند را می توانید در قسمت نظرات همین پست با ما در میان بگذارید. مطمئنا در شروع کار مشکلات و ناهماهنگی هایی پیش خواهد آمد که پیشاپیش از حضورتان عذر خواهی می کنیم.
طبقه بندی: اخبار نشریه پالس،  جشنواره عکس ماندگار، 
برچسب ها: جشنواره عکس، عکس 22 بمن، جشنواره عکس ماندگار، عکس دانشجوئی، انتشار تصویر،
ارسال توسط هیئت تحریریه نشریه پالس
آرشیو مطالب
امکانات جانبی
blogskin

ابزار وبلاگ

قالب وبلاگ

دانلود فیلم